Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie
SÚHLASÍM
Aktualizované: 14. Február 2011 18:43:15
(0)

45 rokov od založenia DFSk Zamutovčan

Slovo história a folklór by sa dali zlúčiť do jedného slova. Folklór je akýsi obraz života našich otcov a praotcov v nie tak dávnej dobe. Život ľudí na dedinách bol kedysi oveľa ťažší ako je tomu dnes. Tí najstarší, ešte žijúci by mohli o tom narozprávať.

DFSk ZamutovčanAj folklór našej obce je nesmierne bohatý. Myslím, teda môžem naozaj a smelo konštatovať, že je jeden z najbohatších na Slovensku. To čo sa uchovalo dodnes je len výsledkom ľudí , že naše tradície, zvyky a obyčaje nevymreli. Folklórna skupina Zamutovčan je akýmsi pokračovateľom toho, čo nám naši dedovia zanechali. V rôznych programoch interpretuje naša folklórna skupina udalosti ktoré sa zachovali až dodnes.

Pri tejto príležitosti Zamutovčan pripravuje výročný program, ktorý sa bude konať 27. a 28. novembra 2009 , kde by sme chceli ukázať to, čo nám ešte z nášho folklóru zostalo. Chceme predstaviť programy, s ktorými folklórna skupina vystupovala a reprezentovala našu obec na celoštátnych prehliadkach od jej vzniku. Uvidíte skoro všetkých členov generácii, ktorí sa tu tie roky v Zamutovčane vystriedali. V programe s názvom "V ZAMUTOVE M´ NARODZENI ..." sa Vám okrem pekných čísel predstaví aj ľudová hudba Jozefa Kroku Česlaka, ktorá nahrala CD nosič minulého roku s najkrajšími melódiami od samotného interpreta. Ako hostia sa predstavia aj ľudova hudba Železiar a hudba Michala Nogu. Deň pred večerným galaprogramom t.j. 27.11. (piatok) Vám v spoločnom programe s DFSk Raslavičan priblížime tie najkrajšie svadobne zvyky.

Určite sa bude načo pozerať a verím, že tento krásny zážitok by si nemal nechať ujsť ani jeden občan našej peknej folklórnej obce. Teším sa na Vašu účasť a verím, že sa Vám to bude naozaj páčiť.

Program

Komentáre (0)

(pridať)
Pridajte Váš komentár ?


(ostáva

=

© Copyright Obecný úrad č. 434, 094 15 Zámutov. IČO: 00332968, DIČ: 2020631943
Code & Design by Roman Košč - ITPROOF
kontakt | ochrana osobných údajov | zverejnené dokumenty | verejné obstarávanie | úradná tabuľa | podnety občanov | harmonogram zberu odpadu