Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie
SÚHLASÍM
Aktualizované: 14. Február 2011 18:41:23
(0)

Jarná turistická vychádzka

Karneval

Dňa 6. apríla 2009 si deti našej materskej školy dali sľub, že odomknú po dlhej zime a vyčistia studničku pod Terkáčom. Deti si doniesli z domu rukavice, igelitové tašky, z materskej školy sme si zobrali hrabličky, vedierka a pobrali sme sa do blízkeho lesa splniť sľub.

Cestou sme pozorovali okolie a prebúdzajúcu sa jarnú prírodu. Deti sa veľmi tešili keď zbadali prvé jarné kvietky, počúvali spev vtákov, pozorovali chrobáčikov či vajíčka malých žabiek, žblnkotajúci potôčik a v ňom malý "vodopád"

Menej sa už tešili z toho keď zbadali voľne v prírode pohodené odpadky a našli divoké skládky. Ťažko sa nám bolo k tomu vyjadriť a vysvetľovať im, prečo odpadky skončili v lese, keď tam môžeme oddychovať a načerpať nové sily do práce v lone krásnej prírody, dýchať čerstvý vzduch a nie zapáchajúce zdochliny zabalené v igelitovej taške. Cestou k studničke sme našli rozbité fľaše, plechovky, plastové fľaše aj kelímky od jogurtov.

Aj napriek tomu všetkému sme šťastlivo prekonali rôzne prírodné prekážky a dorazili ku studničke. Na našu radosť bola celkom v dobrom stave. Trochu sme ju vyčistili, symbolickým kľúčom otvorili, zaspievali si a sľúbili sme studničke, že sa na ňu prídeme znova pozrieť a napiť sa z jej osviežujúcej vody.

Okolie studničky sme vyčistili od odpadkov a za odmenu deti dostali sladký „poklad“, ktorý našli v lese pod vyvráteným stromom ( sladkosti, ktoré našli prekonaním prekážok a splnením úloh, ktoré im dali pani učiteľky ). Dohodli sme sa, že prídeme znova na to isté miesto a pozrieme sa či odpadky skončili v plastovom vreci uviazanom na strome alebo voľne pohodené v lese. Deti sľúbili, že odpadky budú hádzať do koša a ak budú v lese s rodičmi na výlete, tak odpadky dajú do igelitovej tašky, ktorú potom vhodia doma do odpadkovej nádoby.

Odkaz od detí pre všetkých ľudí : "Chráňme si naše bohatstvo, krásnu prírodu, ktorú máme na dosah ruky a nezasypávajme sa odpadkami a nasledujme rozhodnutie našich detí odpadky hádzať tam kam patria – do odpadkových nádob."

Nedajte sa zahanbiť a nečakajte, že vás dieťa upozorní na bezohľadné správanie sa.

Materská škola Zámutov :: Jarná turistická vychádzka Materská škola Zámutov :: Jarná turistická vychádzka Materská škola Zámutov :: Jarná turistická vychádzka Materská škola Zámutov :: Jarná turistická vychádzka Materská škola Zámutov :: Jarná turistická vychádzka

Komentáre (0)

(pridať)
Pridajte Váš komentár ?


(ostáva

=

© Copyright Obecný úrad č. 434, 094 15 Zámutov. IČO: 00332968, DIČ: 2020631943
Code & Design by Roman Košč - ITPROOF
kontakt | ochrana osobných údajov | zverejnené dokumenty | verejné obstarávanie | úradná tabuľa | podnety občanov | harmonogram zberu odpadu