Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie
SÚHLASÍM
Aktualizované: 14. Február 2011 18:53:58
(1)

Najvyššie ocenenie na Slovensku

Koncom novembra 2009 vyvrcholila v Martine celoštátna súťaž Slovenská kronika 2009. Nás môže tešiť, že najvyššie ocenenie v silnej konkurencii prišlo do vranovského okresu.

Tradičná ľudová kultúra obce Zámutov

 

 Najvyššie ocenenie na Slovensku

Jej vyhlasovateľmi boli: Národná osveta s garanciou Národného osvetového centra, Slovenská národná knižnica, Slovenské národné múzeum, Muzeálna slovenská spoločnosť, Slovenský národný archív, Združenie miest a obcí Slovenska, Literárne informačné centrum, Slovenská genealogicko-heraldická spoločnosť a Domovina. Šestnásťčlenná odborná porota pod vedením predsedu PhDr. Igora Krišteka, CSc. vyhodnotila vyše 200 prihlásených knižných publikácii.

 

 

Najvyššie ocenenie na Slovensku Nás môže tešiť, že najvyššie ocenenie v silnej konkurencii prišlo do vranovského okresu. Autori otec a syn Štefan a Peter Kocákovci v tejto národnej súťaži za knihu Tradičná ľudová kultúra obce Zámutov v kategórii zbierky ľudovej slovesnosti, ľudových prísloví, porekadiel a úsloví dostali najvyššie ocenenie v rámci Slovenska a za 1. miesto získali Zlatú medailu. Ide o knihu, ktorá vznikla na základe dlhodobého národopisného a folklórneho výskumu i života obyvateľov Zámutova. Táto publikácia je aktuálne zaradená do odporúčanej literatúry na viacerých vysokých školách v Bratislave, Nitre a Prešove v odboroch folkloristika, regionalistika a pedagogika.

Zemplínske príslovia, porekadlá a kalendárové pranostiky

 

 

V tej istej kategórii za knižku s podtitulom Múdrosti našich predkov získal Štefan Kocák čestné uznanie a zvláštnu cenu. Ide o zbierku, ktorá vznikla na základe ústneho podania prostých ľudí horného Zemplína.

Komentáre (1)

(pridať)
Martin (...8.236.18)
10. 11. 2018 - 15:33:48

| Dobrý deň, rád by som zakúpil knihu Tradičná ľudová kultúra obce Zámutov, ale nikde ju neviem dostať. Môžete mi poradiť a uviesť aj prípadnú cenu? Vďaka.
Pridajte Váš komentár ?


(ostáva

=

© Copyright Obecný úrad č. 434, 094 15 Zámutov. IČO: 00332968, DIČ: 2020631943
Code & Design by Roman Košč - ITPROOF
kontakt | ochrana osobných údajov | zverejnené dokumenty | verejné obstarávanie | úradná tabuľa | podnety občanov | harmonogram zberu odpadu