Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie
SÚHLASÍM
Zverejnené: 04. November 2013 12:34:54
(1)

OKTÓBER - mesiac úcty k starším

Motto: "Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi."

        Mesiac október by mal byť pre náš všetkých aj pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. Starnutie je zákonitý, všeobecný jav, ktorému podliehajú všetky živé organizmy, teda aj my ľudia. Je to nezvratný a postupný proces v našom živote. Úcta k starším ľuďom by mala byť predovšetkým prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná. Starší ľudia si ju zaslúžia, pretože vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré odovzdávajú nám, mladším. Nemali by sme zabúdať na pozdrav, ktorý je prejavom priateľstva, zdvorilosti, úcty a rešpektu k druhému človeku - bez rozdielu veku. Láska a úcta k starším ľuďom je vysoko cenená a dôležitá aj v kresťanstve. Je dokonca prirodzeným zákonom, ktorý poznajú všetky národy.

Dňa 27. októbra sa v kultúrnom dome uskutočnilo posedenie pre starších pri príležitosti Mesiaca úcty k starším. Z celkového počtu 160,občanov nad 70 rokov, sa v kultúrnom dome zišla asi polovica seniorov, ktorých privítal starosta obce Dušan Višňovský milým prejavom, a ktorých potešil detský súbor pod vedením Juraja Kollára a takisto aj ženská spevácka skupina Komanička, ktorá navodila príjemnú atmosféru zámutovskými piesňami. Bolo milé vidieť, ako sa seniori bavia medzi sebou, rozoberajú zážitky možno zo svojich mladých liet, možno aj kontrolovali koľko ich ešte je medzi živými a koľkí už od nás odišli. Chvályhodné je aj to , že na posedení boli aj dvaja najstarší občania Zámutova, 93 roční Vasiľ Farkaš a Ján Mika, z ktorých ešte sršala veľká dávka optimizmu. Dúfajme, že aj v budúcom roku sa všetci stretnú možno ešte vo väčšom počte a zaspomínajú si aj na tento príjemne strávený večer medzi sebou.

 

FOTOGALÉRIA:


Komentáre (1)

(pridať)
Ferko Galko (...73.58.11)
21. 10. 2014 - 16:05:17

| Je to pekné že starí ludia môž mať svoj mesiac
Pridajte Váš komentár ?


(ostáva

=

© Copyright Obecný úrad č. 434, 094 15 Zámutov. IČO: 00332968, DIČ: 2020631943
Code & Design by Roman Košč - ITPROOF
kontakt | ochrana osobných údajov | zverejnené dokumenty | verejné obstarávanie | úradná tabuľa | podnety občanov | harmonogram zberu odpadu