Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie
SÚHLASÍM
Zverejnené: 08. November 2011 08:41:49
(0)

Turistická vychádzka detí MŠ v lese pod Oblou 4 . október 2011

4. október 2011 - krásny jesenný deň, jeden deň z babieho leta a my sme sa rozhodli stráviť ho  inak ako v bežný deň v materskej škole.

Dohodli sme si stretnutie s ujom Farkašom, ktorý nám sľúbil, že nás do lesa odvezie požiarnym autom pretože táto časť lesa je vzdialená od materskej školy niekoľko kilometrov.

Vybrali sme si túto lokalitu nielen preto, že je tam krásna príroda, ale v tejto oblasti má poľnohospodárske družstvo na paši ovečky a my sme ich chceli pozorovať.

Tety kuchárky nám zamávali a vyrazili sme na cestu za poznaním.

Ovečky sme videli z diaľky pretože ich práve pastieri odvádzali za pašou na inú lúku, ale aspoň sme si pozreli miesto kam sa z paše vracajú a kde prebývajú.

Okolie nám ponúklo veľa možností na pozorovanie krás prírody - krásne sfarbené lístie na stromoch, pozorovali sme potôčik a počúvali  jeho žblnkotanie, prekonávali sme rôzne prírodné prekážky ( prechod cez potok po kameňoch, chôdza vo vysokej tráve, chôdza v lese medzi stromami, preskakovanie konárov a kameňov atď.). No okrem toho sme pod dubom našli žalude, ktorých bolo toľko, že sme ich nazbierali pre  lesné zvieratká.  Žalude  sme po príchode do MŠ dali  ujom lesníkom, aby nimi prikŕmili v zime zvieratká.

Prešli sme kus cesty po lúke, po lese i po ceste a vždy sme objavili niečo nové. Či to boli lúčne koníky, vysoko lietajúce jastraby alebo veľký kmeň stromu v priekope, na ktorý sme si posadali.  Videli sme jesenné kvietky rôznych farieb, či rôzne tvary lístia sfarbené pani jeseňou, stromy vysoké i nízke, tenké i hrubé. Počuli sme rôzne zvuky, ktoré sa dajú počuť len v lese, počuli sme aj  lesné ticho prerušované žblnkotaním potôčika, ktorý tiekol neďaleko nás.

Našli sme si miesto v tráve, kde sme si oddýchli a pochutnali sme si na tom čo sme v plecniačikoch  mali a porozprávali sme sa o tom, čo sme videli.

Sklamaním pre nás bolo pozorovať okolie okolo ohniska, kde bolo odpadkov ako na smetisku, ktoré tam zanechali nezodpovední "turisti".

Zvuk prichádzajúceho požiarneho auta nás upozornil na to , že je čas vrátiť sa  a že ujo, tak ako sľúbil, aj splnil a prišiel pre nás, aby nás odviezol späť do našej školičky. Šťastní a plní zážitkov sme sa s úsmevom na tvári vrátili, aby sme tetám v škôlke i rodičom doma porozprávali o tom koľko krásy  nám náš les ponúka, ale aj neporiadku, ktorý tam vôbec nepatrí. Zamyslime sa nad tým .......

 

Fotogaléria:

Komentáre (0)

(pridať)
Pridajte Váš komentár ?


(ostáva

=

© Copyright Obecný úrad č. 434, 094 15 Zámutov. IČO: 00332968, DIČ: 2020631943
Code & Design by Roman Košč - ITPROOF
kontakt | ochrana osobných údajov | zverejnené dokumenty | verejné obstarávanie | úradná tabuľa | podnety občanov | harmonogram zberu odpadu