Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie
SÚHLASÍM
Aktualizované: 05. Október 2016 20:06:22
(0)

Upozornenie na spoločnosť Kairos Technologies Ltd.

Zdroj: Slovenská obchodná inšpekcia

Upozornenie pre spotrebiteľov na praktiky s poločnosti Kairos Technologies Ltd.  

Kategória: Informácie pre verejnosť

Slovenská obchodná inšpekcia upozorňuje spotrebiteľov na praktiky spoločnosti Kairos Technologies Ltd. so sídlom na Midford Place, 114-115, Tottenham Court Road, 1-St Floor, London W1T 5AH, Veľká Británia.

Z informácií na stránke http://www.kairosplanet.sk/ (podobné stránky sa vyskytujú aj v iných jazykoch) je zrejmé, že spoločnosť ponúka spotrebiteľom produkty, označené ako Standard, Silver, Gold a Platinum. Podstata produktov spočíva v tom, že na počítači spotrebiteľa (ktorý musí byť zapnutý 10 hodín denne) si majú ukladať svoje dáta iní užívatelia, vrátane veľkých celosvetovo známych firiem.

Zakúpenie vybraného produktu a následné „zapožičanie“ počítača spotrebiteľa ako úložiska dát pre partnerov spoločnosti Kairos Technologies Ltd. má spotrebiteľovi následne priniesť finančný prospech (bonus). Túto skutočnosť potvrdzujú viaceré informácie, zverejnené na webovej stránke spoločnosti.

Žiadne z uvedených tvrdení spoločnosti Kairos Technologies Ltd. však nie je možné reálne preukázať.

Z uvedeného dôvodu a s poukazom na to, že ide o spoločnosť mimo dozornú pôsobnosť Slovenskej obchodnej inšpekcie preto vyzývame spotrebiteľov, aby dôkladne zvážili svoje rozhodnutie, týkajúce sa zakúpenia produktov vyššie uvedenej spoločnosti.

O konaní spoločnosti Slovenská obchodná inšpekcia informovala príslušný národný orgán dozoru, ktorý zároveň požiadala o prešetrenie možného protiprávneho charakteru opísaného konania.

 

Ďalšie informácie:

30.9.2016 - Bielorusko - zadržanie organizátorov Kairos Technologies obvinených z podvodu na piramídovej hre (Ponziho schemy)

2.10.2016 Vyjadrenie bieloruských kontrolných orgánov k zadržaniu organizátorov Kairos Technologies (verzia v angličtine)

http://www.pracanadoma-skusenosti.eu/pyramidy-ponzi-schemy/ponzi-schema-v-praxi/

http://www.pracanadoma-skusenosti.eu/news/kairos-technologies-ma-zmysel-tento-projekt/

http://www.investujeme.cz/kairos-planet-prulomova-novinka-nebo-nove-letadlo/#ixzz40shYH5hB

http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-financii/510419-ponziho-pasca-na-hlupakov-alebo-najvacsi-podvod-vsetkych-cias

https://sk.wikipedia.org/wiki/Ponziho_sch%C3%A9ma

Komentáre (0)

(pridať)
Pridajte Váš komentár ?


(ostáva

=

© Copyright Obecný úrad č. 434, 094 15 Zámutov. IČO: 00332968, DIČ: 2020631943
Code & Design by Roman Košč - ITPROOF
kontakt | ochrana osobných údajov | zverejnené dokumenty | verejné obstarávanie | úradná tabuľa | podnety občanov | harmonogram zberu odpadu