Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie
SÚHLASÍM
Zverejnené: 20. December 2013 12:07:23
(0)

Vianočný príhovor

Milí Zámutovčania!

Ako kráčame životom, stretneme sa niekedy s úspechom, ale veľa krát aj s neúspechom. Povýšenie v práci je úspech, dobrý plat je úspechom, rodina bez zdravotných komplikácii je úspešná rodina, výhra v lotérii je šťastím. Prepustenie z práce je neúspech, zníženie platu komplikácia, veľké zdravotné problémy blízkych trhajú srdce, nevýherný lós nás sklame, odplavený majetok je životná tragédia.

Akosi príliš často spájame udalosti nášho života s Božou láskou k nám. Ak sa mi darí, prežívam Božiu lásku, môj hriech ustupuje do úzadia, ak sa mi nedarí - to Boh ma nemá rád a cítime sa možno Bohom zabudnutí, neúspešní a hriešni.

Božia láska nespočíva v povýšení v práci, ani v peniazoch ani v zdraví, ani v šťastí. Božia neláska nespočíva v prepustení z práce, v chorobe, alebo v záplavách. Božie slovo však hovorí jasne. Božia láska sa už prejavila a stále trvá jej prejavenie v jednom jedinom fakte. „Božia láska k nám sa prejavila v tom, že Boh poslal svojho jednorodeného Syna na svet, aby sme skrze neho mali život" (Biblia, 1. Jánov list 4,9).

Boh už spravil krok k nám. Poslal toho, ktorý prináša život. Záleží teraz len od nás, aké kroky spravíme my v našich životoch i v živote našej obce.

Pred nejakým časom v médiach prebehla informácia o istej pani, ktorá v jednom z francúzskych chrámoch sa svojvoľne rozhodla obnoviť časom poškodenú fresku Ježiša Krista a dopadlo to katastrofálne. Mnohí ľudia, ktorí túto informáciu zachytili, sa nad touto odvážnosťou tejto pani pobúrili a pýtali sa, ako len mohla tak svojvoľne znetvoriť krásny historický obraz?

Podobne je to aj s nami. Boh nám daroval črty svojho Božstva v každej oblasti, či už rodinného, spoločenského ale aj kultúrneho života. A je len na nás, aby sme si to, čo je Božie uchránili a nenechali  svojvoľne zdehonestovať. To dokážeme jedine vtedy, ak bude každý z nás otvorený pre život s tým druhým.

Vyprosujem Vám drahí Zámutovčania počas týchto sviatkov Božieho narodenia, ale aj počas nasledujúcich dni v novom kalendárnom roku z úprimného srdca pokoj, radosť a stálu istotu božej blízkosti a vedomie, že každý kto bude otvorený pre spoluprácu s Ním dostane večnú odmenu v Božom kráľovstve.      

 

o. Mikuláš Tatár

Komentáre (0)

(pridať)
Pridajte Váš komentár ?


(ostáva

=

© Copyright Obecný úrad č. 434, 094 15 Zámutov. IČO: 00332968, DIČ: 2020631943
Code & Design by Roman Košč - ITPROOF
kontakt | ochrana osobných údajov | zverejnené dokumenty | verejné obstarávanie | úradná tabuľa | podnety občanov | harmonogram zberu odpadu