OFK Tatran Zámutov

 

Tatran Zámutov vstupoval do jarnej časti sezóny 2021/22 z 1.miesta, ktoré bolo pred sezónou nad očakávania. Počas zimnej prestávky sa nám nepodarilo káder pred jarnou odvetou doplniť, nie to ešte posilniť, ba práve naopak. Zamrzela hlavne strata Šimona Červeňaka, ktorý bol súčasťou základnej zostavy. Mužstvo nezvládlo sériu domácich zápasov a v konečnom zúčtovaní nám aj tak patrilo veľmi pekné 4.miesto.

Do novej sezóny 2022/23 sme vstupovali bez maximalistických cieľov. Tomu zodpovedal aj pohyb v kádri, keď sme mužstvo doplnili iba o dvoch hráčov z okresnej súťaže. Tento krok sa však ukázal ako správny,  nakoľko Juraj Mezej a Martin Funket sa postupne prepracovali do základnej zostavy. Káder sa skompletizoval, keď v priebehu jesennej časti prišli z Dl.Klčova Vilo Ihnát a Miroslav Dzurovčin.

Na prekvapenie však hráči Tatrana odohrali skvelú jesennú časť, keď opäť ovládli 6.ligu skupinu Vihorladsko –Dukelskú. Pohľad na tabuľku určite poteší každého fanúšika futbalu v Zámutove, keď na prvom mieste opäť svieti  značka Tatran Zámutov. Mužstvo počas jesennej časti odohralo 14.kôl so skvelou bilanciou, keď v 11 zápasoch dokázalo zvíťaziť a 3krát ťahalo za kratší koniec.  Nerozhodný výsledok sa nezrodil ani v jednom zápase. Čerešničku na torte pridali chlapci v podobe najlepšieho útoku súťaže, kde sme súperom dokázali vsietiť 39 gólov. Najlepším strelcom tímu sa po jesennej časti s 13.gólmi stal nestarnúci Peter Kolník. Zdarne mu sekundoval aj Kristián Babinský, autor 8.gólov. Pochvala ale patrí celému tímu, ktorý sa na tomto úspechu podieľal. Rok 2022 sme zase ukončili skvelým postavením v tabuľke a dobre rozohraným ročníkom 2022/23. Po turbulentnom posezónnom období budeme všetci s napätím očakávať ako sa pre nás bude vyvíjať odvetná časť.

Cieľom v jarnej časti, kde odohráme 12 zápasov, bude predvádzať pekný útočný futbal a nakoniec sa tešiť z umiestnenia, ktoré by nám zaručovalo horné priečky v tabuľke.

Tatran Zámutov „B“ pod vedením Jána Tancoša obsadilo v jesennej časti sezóne 2022/2023 VII. lige ObFZ  Vranov  7.mieste. Tu treba dodať, že príčinou umiestnenia B mužstva bola veľká obmena hráčov na zápasoch. Hráči dochádzali za prácou do zahraničia, a to sa odzrkadlilo aj na výsledkoch a postavení  v tabuľke. V jarnej časti dostanú šancu  chlapci, ktorí za posledné roky skončili v doraste a neuplatnili sa v „A“ mužstve.

Tréner: Peter Mrážik, ISSF manažér: Ing. Mikuláš Béreš

Jesenná časť mládežníckych kategórií futbalovej sezóny 2022/23

Dorast -V.LIGA-SD-U19-SK. A-OBFZ VT

Dorastenci Tatrana Zámutov obsadili po jesennej časti 8. miesto z 9 účastníkov so ziskom 3 bodov za jednu výhru a skóre 21:64. Najlepším strelcami boli Miro Daňo s 5 gólmi a Igor Kroka s 3 gólmi.V tejto kategórii sa potvrdilo, že prechod z kategórie žiakov k dorastu nie je jednoduchý, niektorým hráčom chýba fyzický fond a ďalším  tréningová morálka. Je rozdiel si futbal zahrať a futbal hrať !!! V druhom prípade sa mu musíte venovať celý týždeň pravidelným tréningovým procesom a dobrou životosprávou, čo u niektorých absentovalo. Mužstvo doplatilo aj na absenciu kvalitného brankára a úzky káder, nakoľko niektorí hráči to počas súťaže vzdali a rozhodli sa venovať iným záujmovým činnostiam ako futbalu. Preto bude potrebné pre jarnú časť doplniť káder chlapcami z okolia, ktorí hlavne chcú, a ktorým sa nebude treba doprosovať aby prišli aspoň na zápas !!! Tu do písmena platí, že tak ako bez práce nebudú koláče, tak aj bez pravidelného tréningu nebude futbalový úspech a výkonnostný rast hráča !!!

Tréner: Mgr. Milan Bujko

 

Žiaci – III. LIGA-SŽ-U15-SK. A-OBFZ VT

Žiaci Tatrana Zámutov skončili po jesennej časti na 1. mieste z 9 účastníkov, keď odohrali 8 zápasov v ktorých 7 krát zvíťazili a utrpeli iba jednu prehru na ihrisku Vyšného Žipova v pomere 2:4. Celkovo získali 21 bodov so skóre 89 vstrelených a 7 inkasovaných gólov. Najlepšími strelcami mužstva boli Damián Feri s 32 gólmi a Michal Ferenc s 31 gólmi, pričom obaja menovaní sú zároveň najlepšími strelcami súťaže. Káder mužstva tvorilo 21 hráčov od 5 po 9.ročník Základnej školy, výnimkou bol iba Ján Daňo, ktorý si ako žiak 4. ročníka našiel miesto v základnej zostave a treba povedať, že patrí k najväčším talentom nielen v Zámutove, ale aj v celej súťaži. K oporám mužstva takisto patrili brankár Martin Mihok a kapitán Jozef Veliký. Mužstvo absolvovalo v mesiacoch júl – október pravidelný tréningový proces 2 krát týždenne, pričom využívalo hlavné ihrisko, umelú trávu alebo telocvičňu Základnej školy v prípade nepriaznivého počasia. Prístup hráčov ku tréningovým povinnostiam bol vzorný s priemernou účasťou 16 -18 hráčov. Verím, že chlapci svoj potenciál ukážu aj v jarnej časti a zabojujú o účasť vo finálovom zápase o majstra okresu vo svojej kategórii, kde sa stretne víťaz našej skupiny s víťazom skupiny B.

Tréner: Mgr. Milan Bujko

 

Futbalová prípravka U11.

„Nepozeráme len na výsledky. Sme radi, že chlapcov futbal baví“. V rámci ObFZ Vranov nad Topľou je prípravka U11 FK Tatran Zámutov zaradená do skupiny C, spolu s Rudlovom, Soľou, Čaklovom a Rómou Zámutov. Zápasy medzi jednotlivými zúčastnenými mužstvami ukázali obrovský potenciál pre futbal, ktorý je však potrebné pravidelnými tréningami rozvíjať. V tejto vekovej kategórii nie sú podstatné výsledky, ale radosť a ochota športovať. Tréningový proces prebiehal na multifunkčnom ihrisku v areáli školy každú stredu a vo štvrtok. Účasť chlapcov bola podmienená vzornou dochádzkou v škole, slušným správaním sa v triede i v obci. Herné činnosti jednotlivca: prihrávanie, preberanie a spracovanie lopty, vedenie lopty, či základnú hernú kombináciu „narážačku“ zvládli všetci hráči bravúrne. Počas sezóny sa chlapci v silnej konkurencii nestratili a ukázali, že i v Zámutove rastie stále viac futbalových talentov. Aké číslo na drese chce mať väčšina našich hráčov počas majstrovského zápasu? Áno, číslo 7. Je to výborný strelec gólov svetového formátu. Slovenská futbalová reprezentácia potrebuje kvalitného strelca gólov a možno práve v budúcnosti bude zo Zámutova.

Zostava hráčov : Jozef Ovšak, Tomáš Varechaj, Radoslav Brehový (C), Lukáš Ferenc, Patrik Feri, Dávid Feri, AlexKotľár, Jozef Dávid, Pavol Kroka, Roman Feri, Milan Feri, Michal Antalovský, Pavol Kroka

Tréner: Mgr. Pavel Kováč

 

Futbalová slávnosť v Zámutove

V Zámutove sa uskutočnili oslavy sedemdesiateho výročia obecného futbalu .

Športový deň odštartoval zápasom  OldBoys Zámutov  vs. OldBoys Vranov, ktorý sa skončil 5:3 pre Vranov. Futbalový zápas sa hral vo formáte 2-krát 30 minút.

ZOSTAVA Vranov: Chmura, Nemčík, Panyko, Čorba, Bujko, Jenčko, Ihnát, Mrážik, Palko, Dulovec, Kalafy, Karas, Rusnak

ZOSTAVA Zámutov: Mihok, Hadžala, Varechaj, Kentoš, Zavada, Bezek, Balog, Višňovský, Tancoš, Bajus M., Béreš R.,Kollár, Hirka, Pastirik

Nasledoval zápas domáceho tímu proti ŠK Partizánu Bardejov, ktorý sa skončil 5:0 pre Tatran. Pozvanie na tento zápas prijal aj predseda VsFZ  Ing.Richard Havrila, ktorý si prostredie i celú akciu pochvaľoval. Počas prestávky medzi prvým a druhým polčasom boli ocenení bývalí futbalisti a funkcionári zapísaní v kronike zámutovského futbalu a to: Višňovský D, Rybarčak M., RybarčakJ., Naď, Ondruhovský, Mucha, Koper, Feri  J.,Nemec, Kraus, Hadžala, Hirka, Havlir, Jakubčin J, Višňovský P, Feri E., Balog, Kentoš, Lenger, Oleksinčin, Kollár,  Kopko, Klapak, Bajus, Višňovský M.,Demčak, Jakubčin M, Tancoš, Bezek, Ihnát, Kopec, Bajus, Kepeň, Panyko, Rusnák, Širak, Varechaj, Bujko, Mrážik, Košuda ,Kováč.

V areáli futbalového štadióna pre všetkých  návštevníkov, ktorí prišli,  bolo prichystané občerstvenie. Skvelé podujatie organizované obcou Zámutov i miestnym futbalovým klubom sa vydarilo na výbornú.

 

 

Dovoľte nám ešte poďakovať všetkým ľudom, ktorí pomáhajú vo fungovaní nášho klubu, každý z nich to robí vo svojom voľnom čase bez nároku na odmenu, jediná odmena sú 3 body nášho mužstva – a v neposlednom rade prezidentovi klubu p. Jaroslavovi Kepeňovi, obecnému zastupiteľstvu, ako aj bývalému starostovi Stanislavovi Dudovi. Pevne veríme, že aj nové zastupiteľstvo a pani starostka Jozefína Tomášová budú  podpore športu-futbalu  v Zámutove nápomocní.

Na záver by sme chceli popriať všetkým hráčom, trénerom, funkcionárom, fanúšikom  podporovateľom futbalu a občanom obce Zámutov  požehnané prežitie Vianočných sviatkov a šťastný Nový rok v kruhu svojich najbližších.

Športu zdar!

Vedenie OFK Tatran Zámutov